Aktualności

Systemy silosowe ITALMARCO

Systemy silosowe – nowoczesne spojrzenie na produkcję

Systemy silosowe „Italmarco” – innowacyjnie i kompleksowo.

 

Spora grupa producentów zadaje sobie pytanie, czy inwestycja w „silosy” jest zbytkiem, czy już może koniecznością? Tymczasem współczesna branża spożywczej wymaga wysokiej i powtarzalnej jakości. Zatem to, co w dziedzinie technologii i higieny wydaje się marzeniem albo zbędnym wydatkiem, już dzisiaj staje się powszechnie obowiązującą normą.

Innowacyjne spojrzenie na produkcję.

W świetle tego, wprowadzenie do produkcji nowoczesnych rozwiązań silosowych staje się bardzo rozsądnym, wręcz nieodzownym sposobem codziennej walki o klienta. Systemy silosowe Italmarco spełniając najostrzejsze kryteria technologiczne, pozwalają na zautomatyzowanie produkcji oraz umożliwiają kontrolę i stabilizację jej jakości. A wszystko to przy spełnieniu surowej, bezwzględnie obowiązującej normy bezpieczeństwa ATEX. Każdy producent decydujący się na proponowany przez nas zintegrowany system magazynowania i dozowania surowców zyskuje realne możliwości obniżenia kosztów produkcji przy równoczesnym podwyższeniu jej jakości.

Nasze rozwiązania skutecznie racjonalizują produkcję i minimalizują towarzyszące jej ryzyko.

Pełna gama silosów wewnętrznych i zewnętrznych do magazynowania mąki, cukru i mikroskładników, pneumatyczny przesył surowców oraz automatyczne dozowanie kompletnych receptur technologicznych to innowacyjność i funkcjonalność w najczystszej postaci. Powszechna jest już dzisiaj świadomość istotnych korzyści uzyskiwanych dzięki wykorzystaniu „silosów” w produkcji piekarskiej i cukierniczej, takich jak: obniżenie kosztu zakupu mąki, kontrola dostawcy (silosy na wagach tensometrycznych), wykorzystanie magazynu „pod sufit” czy wysoka higiena magazynowania i dozowania.

Przy całej złożoności technicznej i funkcjonalnej profesjonalnej instalacji silosowej niektóre zagadnienia wyróżniają się jednak, jako kluczowe dla ostatecznego efektu technologicznego. Należą do nich niewątpliwie: właściwa konstrukcja zbiorników, pneumatyczny przesył surowców oraz automatyzacja i kompleksowość dozowania.

Technika na usługach technologii.

Zastosowanie przez “Italmarco” w silosach wewnętrznych „Silbox” ściętych narożników, skośnego dna i aktywnego napowietrzania, dzięki kilkuset zamontowanym w Polsce instalacjom, stało się już sprawdzonym, modelowym rozwiązaniem. Jako jedyne gwarantuje całkowity i naturalny “wypływ” mąki z silosu (wysoka higiena). Z tych samych względów wzmocnienia montujemy na zewnątrz silosu, aby ściany wewnątrz silosu były idealnie gładkie. Faktycznie, zaglądając do wnętrza silosu Italmarco widać płaszczyzny gładkie jak lustro. Taka konstrukcja silosów bardzo „podoba się” mące i innym surowcom !

Aby zapewnić w pełni higieniczny i bezpieczny przesył surowców z silosów do punktu dozowania stosujemy zaawansowane systemy pneumatyczne. To one, uzbrojone w opatentowane „czyste” zawory i zwrotnice gwarantują higienę zgodnie z zasadą: „ zero mąki w przewodach”.

Dobrze działające „silosy” przynoszą jeszcze swoistą wartość dodaną, którą trudno przecenić. To kontrola i standaryzacja produkcji. Zintegrowane systemy silosowe „Italmarco” wyróżniają się faktyczną kompleksowością magazynowania, dozowania i kontroli.To realna przewaga.Dlaczego ta kompleksowość decyduje o sukcesie?

Bo walka o jakość i powtarzalność nie toleruje przypadkowości i błędów. Można je wyeliminować jedynie poprzez automatyzację dozowania kompletnych receptur i kontrolę procesu. Aby sprostać temu wyzwaniu „Italmarco” proponuje moduły automatycznej produkcji i dozowania płynów technologicznych, zintegrowane z klasyczną instalacja silosową. Profesjonalne wytwornice kwasu ( TA 200), podmłody, drożdży upłynnionych, kremu chlebowego oraz zaparzalniki do mąki są dzisiaj nieodzownym uzupełnieniem każdej innowacyjnej instalacji silosowej. W ten sposób możemy automatycznie i zawsze tak samo wytworzyć, przechować i dozować kwasy oraz pozostałe płyny. Co ważne, gwarantujemy możliwość etapowej rozbudowy naszej instalacji. Dzięki takiemu podejściu raz zamontowana instalacja “Italmarco” od początku przystosowana jest do rozbudowy, związanej z rozwojem zakładu i nowymi potrzebami technologicznymi.

Przez automatyzację do standaryzacji.

Zintegrowana instalacja silosowa pozwala uwolnić się od przypadku, jaki nieodmiennie towarzyszy pracy ciastowego. Komputerowy system dozowania i kontroli zapewnia właściwe i powtarzalne efekty produkcyjne. Zyskujemy zatem: automatyzację, minimalizację błędów pracowników, kontrolę technologii z rejestracją zdarzeń czy wreszcie przetwarzanie danych. Taka wiedza bez wątpienia ułatwia podejmowanie dobrych decyzji w procesie optymalizacji produkcji.

Kluczowe rzeczy rozgrywają się w punkcie automatycznego dozowania. To prawdziwe królestwo ciastowego i technologa. To oni, wyposażeni w zaawansowany, ale prosty w obsłudze panel WP 300 decydują o jakości ciasta. Za jego pośrednictwem mają możliwość realizacji kompletnych receptur. Ekran dotykowy z przejrzystym interfejsem czyni pracę łatwą i skuteczną.

Z drugiej strony właściciel zakładu zachowuje swobodny wgląd w proces produkcji: na bieżąco albo retrospektywnie. Sprzężone z systemem stanowiskowe wagi stołowe i podłogowe pozwalają opanować ręczne dozowanie mikroskładników. Program „Supervisor- Cepi Traking” umożliwia kontrolę magazynu, wszystkich linii produkcyjnych z pełną konfiguracją dostępu dla użytkowników.

Liczy się doświadczenie i zaufanie.

Firma „Italmarco” jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy „Cepi”, która od 30 lat jest wiodącym dostawcą integrowanych systemów silosowych. Jako lider w dziedzinie silosów i poważny partner polskich piekarzy, cukierników i producentów makaronu w ciągu 24 lat zamontowaliśmy w Polsce prawie 350 pneumatycznych instalacji silosowych. Aby tego dokonać stworzyliśmy w Polsce solidną strukturę handlowo-serwisową. Dzięki czemu gwarantujemy profesjonalne doradztwo technologiczne, projekty techniczne, montaże i rozruchy urządzeń, szkolenia specjalistycznego dla odbiorców, całodobową obsługę techniczną urządzeń i wreszcie ciągłość zaopatrzenia w części zamienne.

Wśród klientów, którzy oddali nam już swoje zaufanie są małe i duże piekarnie, cukiernie, zakłady produkcji makaronu, i inne.

Po prostu z nami się opłaca !

 

Sprawdź naszą ofertę!

 

 

PPiC czerwiec 2011 r.

Całodobowy serwis

Telefon serwisowy dostępny jest przez całą dobę: +48 695 985 075

Nasi partnerzy:

Kontakt:

Italmarco Sp. z o.o. ul. Jagielnia 6; 32-050 Skawina
   
Tel.: 12 422 55 47 | FAX: 12 422 67 50
https://www.italmarco.pl/schowek/

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.